Czy szkoły muzyczne są dla wszystkich?

Zamiast wyślemy dziecko do szkoły muzycznej zastanówmy się, czy naprawdę tego chcemy, a przede wszystkim czy nasze dziecko tego chce. Jest bowiem bardzo wiele dzieci, które owszem od najmłodszych lat zdradzają zainteresowanie muzyką i wykazują talent w tym kierunku, ale nie wszystkie zostają profesjonalnymi muzykami.

Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że gra na instrumencie nie wymaga tylko talentu, ale i dyscypliny, a to już trudniejsze. Kiedy nasze dziecko jest niespokojne, nie potrafi się na niczym skupić, wszędzie jest go pełno i nie umie usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, można zaryzykować stwierdzenie, że nie będzie dobrym muzykiem.

Dojście do perfekcji w tej dziedzinie wymaga bowiem wielu godzin ćwiczeń. Trzeba być wytrwałym, zawziętym i cierpliwym.

Zwłaszcza, że niektóre utwory są bardzo trudne i trzeba wiele razy je zagrać, zanim uda się to zrobić bez potknięć. Ktoś kto nie jest cierpliwy i nie kocha muzyki naprawdę nie jest w stanie tego znieść.

szkoła tańca dla dzieci poznań