Czy warto uczyć się grać na instrumentach?

Dla jednych odpowiedź na to pytanie będzie oczywista, bowiem nie wyobrażają sobie oni życia bez muzyki, a gra na instrumentach wydaje się im czymś nie tylko przydatnym, ale i elitarnym. Jakby ni było to umiejętności zaliczające się do sfery kultury wysokiej, która zdaje się zanikać w naszym świecie.

Jednakże oczywiście mowa tutaj o nauce profesjonalnej. Takiej, która zakłada solidną, muzyczną edukację w szkołach muzycznych.

Najczęściej skoro ktoś się już uczy to chodzi zarówno do podstawówki, jak liceum czy też w międzyczasie gimnazjum muzycznego. Lub też pobiera prywatne lekcje i zdaje egzaminy w tych szkołach, aby później móc studiować na jednej z kilku akademii muzycznych.

Takie osoby zazwyczaj kształcą się po to, aby uczynić z muzyki swój sposób na życie, a więc zarabiając grając profesjonalnie. Na koncertach w filharmonii, lub na kameralnych występach solowych lub w mniejszych zespołach.

Tak zazwyczaj wygląda kariera muzyka. Jednakże ciężkiej pracy wymaga nauczenie się grać oraz zapracowanie sobie na status gwiazdy.

hip hop dla dzieci poznań www.volumesensation.pl