Lampka używana przy karmieniu noworodka – czyli co dobrze się sprawdzi?

Moment karmienia noworodka jest bardzo intymną chwilą. To moment, kiedy dziecko wpatruje się w nas, jest od nas całkowicie zależne, a my najbardziej uświadamiamy sobie, jak ważne jest to, aby o niego dbać i pielęgnować. Oczywiście w ciągu dnia nie ma z tym najmniejszego problemu, ponieważ jest jasno, a więc wszystko dobrze widzimy i nie potrzebujemy żadnego dodatkowego oświetlenia.

Jednak podczas aranżacji pokoju dziecięcego musimy pamiętać o tym, że noworodki również nocą budzą się kilka razy na jedzenie, a to oznacza, że powinniśmy w tym pokoju stworzyć odpowiednie warunki do karmienia. Tak, aby zarówno mama, jak i dziecko czuli się w takiej sytuacji komfortowo. Na co więc zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybrało się odpowiednią lampkę?

Najważniejsze kwestie

Jeżeli urządzamy pokój dziecięcy i wiemy, że będziemy w nim karmić noworodka, to należy zadbać o kilka podstawowych kwestii.

Przede wszystkim należy przygotować odpowiednie, wygodne miejsce, w którym będzie można wykonać tą czynność. Może to być wygodny fotel albo po prostu miejsce na tapczanie. Oczywiście w nocy z jednej strony mama powinna widzieć dziecko, tak aby mieć pewność, że prawidłowo je, ale z drugiej nie powinna go nadmiernie rozbudzać.

Dlatego też warto zainwestować w niewielką lampkę, która będzie dawała delikatne światło podczas karmienia. Na tyle mocne, aby mama widziała swoje maleństwo, ale jednocześnie na tyle delikatne, żeby nie rozbudzało dziecka i nie męczyło oczu mamy. Możemy tutaj skorzystać ze specjalnych kulek, które będą połączone przewodem.

Nie dość, że dadzą one odpowiednie światło, to również w ciągu dnia będą stanowiły dekorację pokoju.

Jakieś inne propozycje?

W przypadku lampki używanej podczas karmienia noworodka możemy zainwestować w taką, która będzie miała ruchomy klosz. Wówczas będziemy mogli ją tak ustawić, aby dawała odpowiednie światło podczas karmienia, ale później w razie czego, będziemy mogli ją nakierować w inną stronę, tak abyśmy mieli dobrze oświetlone miejsce, w którym będziemy przewijali nasze maleństwo.

Możemy także zainwestować w lampkę, która będzie dawała nam światło o różnej mocy i wówczas w zależności od potrzeb będziemy mogli sami decydować czy ma świecić mocniej czy słabiej. Warto zobaczyć jakie lampki używane do karmienia są nam proponowane. Ważne jest to, aby oferowały one delikatną poświatę, tak aby niepotrzebnie nie rozbudzały dziecka, ale jednocześnie oświetlały wszystko w dostateczny sposób.

No i warto zadbać, aby taka lampka pasowała do reszty wystroju.

https://jagulove.pl/ www.badminton.slupsk.pl