spoza

Poza wyobraźnią
Lotnie – Loty widokowe

Latanie to nie tylko poczucie się jak ptak oraz pokonywanie niezliczonych kilometrów wśród obłoków i promieni słońca. To również niesamowite spojrzenie na otaczający nas świat z góry. Nie zdajemy sobie sprawy, jak cudownie wyglądają mazurskie jeziora z lotu ptaka, gdy większość z nich oglądamy jak na mapie, w zasięgu naszego wzroku.

Górskie szczyty wysokich Tatr, Karpat to także wspaniałe i niezapomniane wrażenia. Latając możemy podziwiać wspaniałe krajobrazy, roślinność. Wiosną przecudnie mienią się kolorami pierwsze kwiaty, polecam górskie szlaki porośnięte kroku kasami, widok robi wrażenie.

Loty widokowe, to wspaniały sposób na poznanie zarówno nieznanych terenów, jak i odkrycie na nowo znanych miejsc. Rozrywka, skok adrenaliny, ale przed wszystkim te pozostające w nas odczucia, wrażenia oraz wspomnienia, to najlepszy dowód na to, jak cudowne jest latanie. Sama, gdybym miała więcej czasu i możliwości latałabym codziennie, nawet do pracy, co oczywiście wśród naszych wysokich budynków nie jest możliwe.

Niemiej jednak najbardziej lubię te rześkie poranki podczas lotu nad polskim Bałtykiem wśród promieni wschodzącego słońca, ten widok po prostu zapiera dech w piersiach. Może właśnie, dlatego jest nad morzem tak wielu paralotniarzy. Myślę, że nie ma lepszego sposobu na odkrywanie świata niż paralotnia, ona najbardziej utożsamia nas z latającymi stworzeniami.

Bez zbędnych wózków, szyby czy blachy, nic nas nie oddziela, czujemy wiatr na każdym odcinku naszego ciała.