spoza

Poza wyobraźnią
Loty pasażerskie w tandemie

Nie trzeba być certyfikowanym pilotem, nie musimy mieć nawet ukończonych osiemnastu lat, jeśli chcemy sobie po prostu polatać. Otóż w paralotniarstwie oraz motolotniarstwie istnieje coś takiego, jak lot w tandemie.

Polega to na tym, że każdy bez uprawnień może uczestniczyć razem z pilotem w locie. W motolotni odbywa się to w wózku, który posiada dwa miejsca, natomiast w paralotniach wykorzystuje się specjalną podwójną uprząż.

Podczas lotów pasażerskich jesteśmy tylko uczestnikiem, więc możemy zająć się tylko i wyłącznie podziwianiem zapierających dech w piersiach widoków oraz uwietrznianie ich na zdjęciach. Oczywiście korzyścią jest możliwość latania dla osób bez ukończonego kursu, ale lot z doświadczonym pilotem to coś więcej.

Oprócz tego, że potrafi on doskonale poprowadzić nasz lot, to jest także wspaniałym przewodnikiem. Jest w stanie wskazać nam i zwrócić uwagę na najpiękniejsze miejsca i widoki, które moglibyśmy ominąć.

Dzięki wprowadzeniu mniejszych skrzydeł, również najmłodsi mogą wziąć udział w takim locie. Zdarza się również zastosowanie większych rozmiarów, gdy uczestnik waży więcej niż przepisowe dziewięćdziesiąt kilogramów.

Dodatkowo takie latanie pasażerskie, to również duża oszczędność kosztów, jakie musielibyśmy ponieść w związku ze szkoleniem, zakupem, czy wypożyczeniem własnego sprzętu. Jeżeli nie jesteśmy, aż takimi miłośnikami tego sportu, to warto skorzystać z promocyjnych pakietów lotów pasażerskich, niż prywatny sprzęt miałby zbierać kurz w garażu.

salon wirtualnej rzeczywistości warszawa paintball laserowy trójmiasto