spoza

Poza wyobraźnią
Podniebne emocje i podniebne widoki

Lecieć samolotem to niesamowite przeżycie. Zapewne każdy z nas doświadczył tego przynajmniej raz w życiu. Czasem na bardzo niewielką odległość, jak choćby lot krajowy, a innym razem mógł to być długi, transatlantycki lot. Każdy daje wiele przeżyć. Bo nawet jeśli lot trwa zaledwie godzinę to przeżywamy nie lada emocje podczas startu i lądowania oraz podziwiamy niesamowite widoki z wysokości, na jaką wzbija się samolot. Tak, to coś zdecydowanie wspaniałego.

Są tacy, którzy tak bardzo kochają podróże samolotem i przeżycia, które zdarzają się tylko na wysokości, że decydują się na to, aby zrobić kurs pilota. Można nauczyć się pilotować samoloty, ale można także szybowce. Kurs pilota szybowców różni się od kursu pilota samolotów, bowiem szybowce to trochę inaczej niż samoloty skonstruowane maszyny i lot nimi polega na czymś innym. Ale jedne i drugie gwarantują adrenalinę i p[piękny widok. Oczywiście, żeby pilotować te podniebne maszyny musimy mieć odpowiednie zdrowie, przede wszystkim dobry wzrok, a także przebyć wszystkie badania neurologiczne i kardiologiczne. Nie możemy bowiem narażać siebie o potencjalnych pasażerów.

Jeśli nie możemy być pilotem to przecież nic straconego. Zawsze możemy latać, jako pasażerowie. To także wartościowe przeżycie. Dzieci także lubią latać samolotami. Wielu chłopców marzy o tym, żeby w przyszłości być pilotem. Póki co oglądają z radością książeczki o samolotach i rysują na kartkach papieru różne piękne maszyny, pokazują rodzicom i obiecują, że w przyszłości takie będą prowadzić.