spoza

Poza wyobraźnią
Podniebne przygody

Już od najmłodszych lat oglądamy w książkach czy telewizji samoloty i szybowce i zastanawiamy się, jakby to było gdybyśmy mogli sami wzbić się w powietrzu. Każdy, kto czytał słynną książkę „Ziemia planeta ludzi”, wie że bycie pilotem to zaszczyt i niesamowite przeżycia. To zawód niezwykle odpowiedzialny i potrzebny. Nie tylko podczas wojny i nie tylko wówczas, gdy trzeba dostarczać różne rzeczy w miejsca, które innymi drogami są niedostępne. Bycie pilotem to także codzienna, żmudna praca, gdy obsługuje się linie lotnicze.

Ludzie kursują z miejsca na miejsce, lecą odwiedzić rodzinę, albo na długo wyczekiwany urlop. Dlatego zazwyczaj wolą przemieszczać się samolotami, bowiem to najszybsza i najbezpieczniejsza droga. Piloci, jak widać są bardzo potrzebni. Ale są też tacy, którzy nie mają żadnej misji do wypełnienia, żadnego zadania do wykonania, po prostu są zapalonymi miłośnikami lotnictwa lub szybownictwa i jedyne o czym marzą to to, aby nauczyć się pilotować samolot lub sterować szybowcem. Przecież każdy chce choć przez chwilę poczuć się, jak ptak i poczuć te emocje dostępne na co dzień tym, którzy latają.

Posiadanie patentu pilota oraz własnego samolotu, nawet małego może znacznie ułatwić życie. Jest się wtedy zupełnie niezależnym od kursujących samolotów i spóźniających się pociągów. Możemy wylecieć kiedy chcemy i z kim chcemy oraz wylądować na małym, cywilnym lotnisku. To niesamowite, że można dziś mieć własny samolot i go pilotować. Oczywiście jednak trzeba wcześniej sporo się nauczyć.

www.zabicbobra.pl