spoza

Poza wyobraźnią
Światła podążające na wzrokiem kierowcy

Rynek motoryzacyjny co chwila zaskakuje coraz to innymi innowacjami. Istnieją już auta z inteligentnym systemem doświetlania zakrętów. System skręca światła w lewo lub w prawo, by poprawić widoczność na zakrętach.

To jednak nic w porównaniu do świateł, które mają śledzić wzrok kierowcy. Opel opracowuje innowacyjny system samochodowych świateł, które mają podążać za wzrokiem kierowcy i inteligentnie kierować światła tam, gdzie patrzy prowadzący pojazd. System wykorzystuje kamerę z czujnikami podczerwieni.

Dzięki temu możliwa jest identyfikacja twarzy i oczu kierowcy. Kamera rejestruje kierunek, w którym patrzy prowadzący pojazd. Taka innowacyjna funkcja znajduje zastosowanie szczególnie przy kiepskich warunkach oświetleniowych, kiedy samochodowe światła są niezbędnym elementem bezpiecznej jazdy.

Szybkie przetwarzanie danych pozwala na automatyczne podążanie świateł za wzrokiem. Nowoczesne systemy nie tylko byłyby w stanie rozpoznawać, gdzie patrzy się kierowca i na co, ale również oceniać z jakim zaangażowaniem się przypatruje.

http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/glogow.html tablice imienne producent