Zalety i wady samochodów poleasingowych

Zalety i wady samochodów poleasingowych

Samochody poleasingowe to samochody używane Zwoleń, które są kupowane w ramach użytkowania przez pracowników firmy. Ich główną cechą charakterystyczną jest ich nadmierna eksploatacja, co wiąże się przede wszystkim z ogromnym przebiegiem kilometrów. Z drugiej strony, są to auta, cieszące się bardzo dużą popularnością, a ich żywotność rynkowa (od czasu produkcji) nie przekracza zazwyczaj pięciu lat. Warto wspomnieć, że obecny rynek samochodów poleasingowych w Polsce tak bardzo się rozwinął, że zamówienia firmowe często przekraczają te od osób prywatnych.

Co więcej, istnieje bardzo szeroka oferta sprzedażowa i cały czas się powiększa. Dziś przedsiębiorcy mogą wybierać pomiędzy konkretnymi modelami, a nawet dokonywać sugestii co do koloru samochodu. Wszystko po to, aby dorównać wymaganiom i sprostać największym potrzebom w firmach. Największą zaletą aut poleasingowych jest sprawdzone pochodzenie oraz możliwość stałego wglądu do książeczki naprawczej, prowadzonej z niebywałą dokładnością.

Największą wadą, która rzeczywiście może odpychać od samochodów poleasingowych jest fakt, że posiadają one kilku kierowców i używane są z wielką intensywnością. Doprowadza to głównie do tego, że o samochody firmowe dba się mniej niż o prywatne, bo nie są własnością kierowców. Niemniej jednak dużo kupców decyduje się na taki krok, ponieważ cena gra tu bardzo dużą rolę, jest konkurencyjna w porównaniu z ofertami prywaciarzy.

Warto wiedzieć, że rozwiązanie to nie jest idealne dla wszystkich.

Najczęściej korzystają z niego przedsiębiorcy, którzy potrzebują do swojej firmy pojazdów, z których będą korzystać bardzo często. Oprócz tego, aukcje samochodów poleasingowych wykluczają możliwość kupna przez osoby prywatne lub niezajmujące się zawodowo obszarem motoryzacyjnym.

toyota używana
EWENTA