spoza

Poza wyobraźnią
Hol rowerowy – jaki wybrać?

Rodzinne wycieczki rowerowe są bardzo przyjemnym sposobem na wspólne spędzanie czasu, jednak powinniśmy dopilnować, aby były one bezpieczne. Mniejsze dzieci możemy wozić w foteliku rowerowym, większe mogą jechać swoim rowerem, ale wówczas będziemy mieli dwie możliwości – Sklep Bikeovo. Albo pojadą same, przez co nie do końca będziemy mieli nad nimi kontrolę, albo zdecydujemy się na hol rowerowy, gdzie to my będziemy odpowiadali za tor jazdy i będziemy mieli pewność, że dziecko nie wyjedzie nigdzie na bok czy do przodu.

Co zyskamy mając hol rowerowy?

Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć jakie zalety ma hol rowerowy. Mocujemy go do kierownicy dziecka, a więc ono samo nie może zmienić kierunku jazdy. Co więcej, dziecięcy rower jest wówczas delikatnie uniesiony, co oznacza, że dziecko nie musi pedałować, aby mogło jechać, więc też nie musimy się obawiać, że nie będzie w stanie za nami nadążyć. Taki hol rowerowy łatwo się mocuje i zdejmuje, a więc nie będziemy musieli na to tracić zbyt wiele czasu.

Taki hol rowerowy oferowany jest w różnych rodzajach

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że hol rowerowy oferowany nam jest w różnych typach. Możemy wybrać takie, które będą sztywne na całej długości, a więc gdy nie będą potrzebne, będziemy mogli je odpiąć od naszego roweru. Z drugiej strony możemy wybrać hol rowerowy, który będzie składany, a więc po odpięciu go od roweru dziecka, będziemy go mogli nadal mieć przymocowanego u siebie, co może ułatwić jego transport. Warto mieć świadomość, że taki hol rowerowy jest łatwy w montażu, ale przede wszystkim jest stabilny, wytrzymały i bezpieczny. Posiada on odpowiednie atesty, co oznacza, że możemy być pewni jego wytrzymałości. Mając taki hol rowerowy będziemy mogli się z dzieckiem poruszać nawet po ruchliwych ulicach, mając pewność, że nasza pociecha nie wpadnie pod żaden samochód. Jednocześnie kiedy się zmęczy, nie będzie musiała pedałować, co oznacza, że unikniemy marudzenia o bolące nóżki, bo nic takiego nie będzie miało miejsca.

www.stefanhula.com