spoza

Poza wyobraźnią
Kask integralny vs. szczękowy – Analiza porównawcza ich wad i zalet

Jeżeli chcemy jeździć motocyklem czy nawet skuterem, to powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo. To oznacza, że w pierwszej kolejności musimy się zaopatrzyć w odpowiedniej jakości kask. Z jednej strony ma on chronić naszą głowę w czasie wypadku, tak aby odniosła ona jak najmniej obrażeń, ale z drugiej strony niezwykle ważne jest również to, żeby nie ograniczał naszego komfortu podczas jazdy. Dlatego też warto sprawdzić jakie kaski dla motocyklistów są proponowane, przymierzyć przynajmniej kilka z nich, tak aby móc powiedzieć, który z nich najlepiej będzie odpowiadał na nasze oczekiwania. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że faktycznie jazda będzie przyjemnością, ale jednocześnie będziemy mogli się podczas niej czuć bezpiecznie.

Kask integralny

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, że zaproponowane nam mogą być różne kaski, a to oznacza, że powinniśmy się zastanowić, jaki ich typ będzie najlepszy w naszym przypadku. Z jednej strony będą nam proponowane kaski integralne. To oznacza, że są to kaski, które stanowią całość, a więc uważane są one za najbardziej bezpieczne i komfortowe.

Co ciekawe mimo swojej wielkości, jednocześnie są stosunkowo lekkie, gwarantują nam odpowiednią wentylację, a do tego jeszcze dobrze tłumią hałas.

Inna propozycja – kask szczękowy

Inną propozycją, która może nas zaciekawić, zwłaszcza jeśli dużo podróżujemy na motocyklu będzie kask szczękowy. Daje on możliwość podniesienia szczęki i choć jest trochę cięższy od kasku integralnego, to jednak jest wygodniejszy, przez co też dłuższa podróż może być w nim przyjemniejsza. Jednak pamiętajmy, że jest on mniej wytrzymały niż kask wyżej opisywany, a więc raczej nie powinniśmy się na niego decydować, jeśli interesuje nas szybka jazda. W tym pierwszym przypadku będziemy mieli zapewnione większe bezpieczeństwo. Ale do spokojnej i długiej jazdy, z pewnością kask szczękowy będzie odpowiednią propozycją, która sprawi, że każda podróż będzie nam mijała w komfortowych warunkach. Zobaczmy jakie mamy propozycje jeśli chodzi o kask integralny i szczękowy. To, który z nich powinniśmy kupić, w znacznej mierze będzie zależało od tego, jaki styl jazdy preferujemy.

Czy spokojny i długi, czy może szybki, podczas którego ryzyko wypadku jest znacznie większe.

Zabawki dla dzieci i niemowląt pościel dla noworodka www.spotkaniachirped.org.pl