spoza

Poza wyobraźnią
Marsa Alam, Egipt

Popularnym kurortem w Egipcie jest również Marsa Alam. Miejscowość znajduje się w południowo – wschodniej części Egiptu, na wybrzeżach Morza Czerwonego. Jakich atrakcji mogą tu zaznać turyści? Przede wszystkim piękne, piaszczyste plaże i malownicze rafy koralowe.

Jest to szczególnie dobra wiadomość dla wszystkich fanów nurkowania. Na szczególną uwagę zasługują rafy Elphinstone i Dolphin House, gdzie poobserwować można podpływające delfiny. Marsa Alam jest jednym z nielicznych już dziewiczych miejsc w Egipcie.

Dzięki temu, odwiedzający mają szansę na prawdziwy relaks i wypoczynek, z dala od gwaru miasta i zatłoczonych ulic. Najpiękniejszą plażą jest Marsa Shoona Bay. Pustynia Arabska, która w Marsa Alam styka się z Morzem Czerwonym, buduje niesamowity klimat i oryginalną scenerię.

Inne atrakcje to na przykład znajdujące się niedaleko safari w rezerwacie Wadi al Gemal. Marsa Alam jest miejscem, gdzie odnajdą się turyści w każdym wieku. Bogate oferty znajdujących się tu hoteli, uwzględniają bowiem różne potrzeby.

karczma zakopane tophokej.pl