spoza

Poza wyobraźnią
Samochody używane marki fiat – przykład modelu i jego szczególnych zalet

Fiat Punto to przykład samochodu, który przez długie lata można było bardzo często zauważać na polskich ulicach. Nie ma co się dziwić, ponieważ za tym pojazdem stoi szereg funkcjonalności i tanich rozwiązań, które zadowoliły bardzo wielu kierowców. Trzeba zaznaczyć, że jest to egzemplarz, należący do segmentu B, czyli tego najbardziej popularnego, nieco większego, o wysokim komforcie użytkowania i niewysokich kosztach eksploatacji.

Dlaczego samochód używany marki fiat, a konkretne fiat punto jest tak często wybierany?

 • Po pierwsze im słabszy silnik, tym mniejsze koszty, które poniesiemy wówczas u mechanika. Jest to klasyczny przykład samochodu, który nie pochłonie nas w jego eksploatacji. Nie ma skomplikowanych funkcjonalności, tak jak ma to miejsce w najnowszych samochodach prosto z salonu, gdzie każda elektroniczna pierdoła może kosztować po kilkaset złotych! Silnik używanego samochodu fiat punto działa na specjalnym łańcuchu, którego w zasadzie się nie wymienia, aczkolwiek po zakupie warto oddać auto pod zabieg czyszczący silnik np. wodorowanie silnika zielona góra;
 • Sama jakość samochodu jest na bardzo zadowalającym poziomie.

  Szczególnie mowa o estetyce, którą przede wszystkim można zauważyć w tapicerce. Użyte materiały są bardzo wysokiej jakości i nie są podatne na ścieranie, czy utratę koloru. Są eleganckie, tradycyjne i spełniają oczekiwania wielu kierowców.

  Nad tylnymi siedzeniami umieszczono trzy zagłówki, co znowu wpływa na komfort pasażerów. Wyposażenie używanego fiata punto to także: elektrycznie sterowane lusterka, fabryczny radioodtwarzacz, którym można sterować za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy, ABS i poduszki powietrzne;

 • Samochód jest dość sporych rozmiarów, a z przodu bez problemu zmieści się dwoje dorosłych. Jest to bardzo ważny aspekt, gdyż w wielu tanich wersjach samochodów używanych, producenci oszczędzają właśnie na aspekcie pakowności i wielkości pojazdu.

  A jeśli już zahaczyliśmy o bagażnik – standardowo można zmieścić w nim 275 litrów ładunku, lecz po złożeniu tylnych kanap, nawet do 1020!;

 • Używane samochody marki fiat można kupić bardzo tanio, porównując do konkurencji. Opisany wyżej model można zdobyć już za 8 tysięcy złotych. Oferty pojazdów utrzymanych z kolei w bardzo dobrej jakości zdobędziemy, gdy poświęcimy 2-3 tysiące więcej.

 • Jest to świetna propozycja, która spełnia oczekiwania wielu kierowców. Niedroga, niezawodna, tradycyjna, ale i bardzo funkcjonalna.

.

Gezet.pl www.nosniki.net