Tajniki doboru odpowiednich kaloszy dla swojego dziecka

Dzieci uwielbiają zabawę podczas deszczu, czy już po tym jak przestanie padać i pozostają po nim tylko kałuże. Zazwyczaj jest tak, że im większa i głębsza jest dana kałuża, tym lepsza jest zabawa, zwłaszcza jeśli rodzice nie zabraniają skakania w niej i biegania. Jednak żeby taka zabawa była naprawdę fajna i co więcej, żeby nie skończyła się chorobą dziecka, musimy zadbać o dobór odpowiednich kaloszy.

Takich, które dadzą nam gwarancję, że nawet przy najlepszej zabawie stopy pozostaną suche, a w kaloszach nie będzie wody. Jednak jak je wybrać, tak aby mieć pewność, że faktycznie dokonujemy odpowiedniego wyboru?

Różne propozycje

Przede wszystkim warto wiedzieć, że kalosze dziecięce proponowane są nam w różnych wysokościach. Są takie, które kończą się trochę ponad kostką i takie, które sięgają zdecydowanie wyżej.

Jeśli wiemy, że nasze dziecko należy do tych, które uwielbiają szaleć po kałużach, to koniecznie powinniśmy wybrać te, które będą zasłaniały większą część nogi. Dodatkowo dla pewności, że faktycznie ani trochę wody nie wleci do środka i nie zmoczy stóp, możemy wybrać kalosze, które będą posiadały dodatkowy materiał, który będzie zaciągany u góry, a więc będzie chronił kalosze przed wodą, która mogłaby się do nich dostać od góry. Poza tym warto także powiedzieć, że możemy wybrać gumowe kalosze, które są cieńsze i lżejsze, a więc świetnie nadają się również na lato, jak również możemy nabyć takie, które będą ocieplane, a więc świetnie sprawdzą się w zimne, jesienne dni.

Ale nawet najwspanialsze kalosze, zapewniające ochronę przed zamoczeniem i zimnem, nie zapewnią dziecku świetnej zabawy, jeśli okaże się, że są w nieodpowiednim rozmiarze. Jak je więc wybrać, aby mieć pewność, że kupiliśmy te odpowiednie?

Ani za duże, ani za małe

Zbyt małe kalosze będą uciskały stopę i powodowały dyskomfort. Znowu za duże będą się wysuwały, a to może prowadzić do otarcia stopy dziecka i niepotrzebnego bólu. A najgorsza w skutkach może być skręcona kostka.

Dlatego też warto dołożyć starań, aby wybrać kalosze, które będą oferowane w tym idealnym rozmiarze. Możemy zmierzyć stopę dziecka, a następnie na stronie producenta sprawdzić, jaki rozmiar kalosza odpowiada danej liczbie centymetrów. Ale możemy także przymierzyć dziecku wybrane kalosze, sprawdzić gdzie ma palce, zobaczyć czy idąc w danych butach nie utyka, albo nie ciągnie ich za sobą.

Dodatkowo warto pamiętać, że dość często podczas deszczu jest zimno, a więc jeśli zdecydujemy się na cienkie, gumowe kalosze, to będziemy musieli dziecku założyć dodatkową parę skarpet, albo sięgnąć po jakieś grubsze. To oznacza, że wybrane przez nas kalosze powinny być o parę milimetrów większe, tak aby dziecku było w nich wygodnie, bez względu na to czy będzie miało je założone na cienką czy grubą skarpetkę. Warto zobaczyć na co zwracać uwagę przy wybieraniu kaloszy, tak aby były wygodne i nie przeszkadzały dziecku we wspaniałej zabawie.

www.ipa3.org