Czy trudno jest grać na gitarze lub skrzypcach?

Niejeden z nas zastanawiał się nad tym, skąd bierze się talent, albo umiejętności muzyczne. Przecież jest tak, że niektórzy jakby się urodzili specjalnie po to, aby grać na instrumentach.

Już od najmłodszych lat wykazują zainteresowanie tym tematem, albo mają tak zwany słuch muzyczny i rodzice podejmują decyzję, żeby posłać ich do szkoły muzycznej. Jednakże najczęściej dzieci uczą się grać jeszcze wcześniej.

Zaczynają w wieku czterech czy pięciu lat. A później przez długie lata grają dalej.

Oczywiście nie jest tak, że od razu idzie im perfekcyjnie. Przecież żeby nauczyć się grać na gitarze, skrzypcach, kontrabasie czy fortepianie, wymaga to wielu godzin ćwiczeń.

Dni, miesięcy i lat szlifowania swoich umiejętności. A także wymaga to profesjonalnej opieki.

Z pewnością o wiele łatwiej nauczyć się grać na jakimś instrumencie, kiedy trafimy do szkoły muzycznej, w której pracują naprawdę wspaniali instrumentaliści, inspirujący i charyzmatyczni nauczyciele gry.

zajęcia baletowe